Exiled - Gaming Romania este o comunitate bazata pe gaming-ul profesionist.


Cele mai bune 10 sfaturi pentru un plus de vizitatori

 



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos   Mesaj • Pagina 1 din 1

Adi
#1

Vin Iul 08, 2016 12:38 am

Adi

Cele mai bune 10 sfaturi pentru un plus de vizitatori Lb053KT
1. Sa nu ma faci sa astept - daca trebuie sa astept mai mult de 10 secunde pana ti se incarca pagina, poti foarte bine s-o inlocuiesti cu un mesaj dragut de bun-ramas.

2. Sa nu ma pui la treaba - daca dureaza mai mult de 5 minute pana-ti gasesc informatiile de contact (sau mai rau, pana inteleg ce vinzi de fapt) - EU PLEC. Oamenilor le place sa fie informati rapid, iar marele public este in general lenes si nerabdator. Nu-l pune la treaba.

3. Sa nu ma omori cu continut exagerat si nefolositor 

4. Sa nu ma bombardezi cu informatii vechi si inutile - probabil ca asta e cea mai rapida metoda de a scapa de vizitatori. Un continut bogat si tinut la zi este calea sigura catre inima vizitatorilor.

5. Sa nu uiti sa-mi faci cadouri - imi place sa primesc lucruri. Nu conteaza ce este, atata timp cat este pe gratis. Ofera ceva util vizitatorilor tai. Daca forumul tau promoveaza un serviciu oarecare, ofera un cadou gratuit sau un newsletter cu informatii relevante despre serviciul oferit. Scopul este de fapt construirea unei liste cu abonati despre care stii deja ca sunt interesati de ce ai tu de oferit.

6. Sa nu ma chinui cu navigatie neclara - asta merge mana in mana cu sa nu ma pui la treaba dar e atat de important ca merita o porunca proprie. Navigarea ar trebui sa fie consistenta. Nu ma fa sa pierd timp cautand la nesfarsit o modalitate de a trece de la o pagina la alta. Alege un meniu orizontal sau vertical pentru link-urile principale si pastreaza-l in tot forumul.

7. Sa nu pari un amator - Link-uri care nu duc nicaieri, combinatii de culori tipatoare, fonturi ciudate de marimi diferite te vor face automat sa pari un amator.

8. Sa nu-ti inchipui ca e suficient sa-ti construiesti un forum iar vizitatorii vor navali si vor incepe sa posteze.

9. Sa nu uiti sa-ti faci planuri de viitor - odata ce ti-ai construit forumul si ai inceput sa-l promovezi, lucrurile se vor schimba. Planifica-ti telurile.

10. Ofera-mi o tema cat mai placuta si atractiv din punct de vedere estetic.

Eu cred ca este o lista de sfaturi destul de intersanta voi?

Ati mai adauga ceva?

https://forumul-exiled.forumgratuit.ro

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus   Mesaj • Pagina 1 din 1